عمومی

نکروفیلیا چیست ؟

نکروفیلیا یکی از اختلالات جنسی است که به معنای تمایل جنسی به جسد‌ها یا مردگان است. افرادی که این اختلال را تجربه می‌کنند، احساس جذب و تمایل جنسی به جسد‌ها یا مردگان دارند. این اختلال به عنوان یک نوع پارافیلی (تمایل جنسی غیرعادی و عمدی به اشیاء یا تجارب جنسی خاص) در کتاب تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی (DSM-5) توصیف شده است. در ادامه با وورلدایونتس همراه باشید.

نکروفیلیا یا مرده خواهی چیست ؟

نکروفیلیا به دلایل مختلفی از جمله عوامل روانی ، تجربیات کودکی، شرایط زیستی و فرهنگی ممکن است شکل گیرد. این اختلال ممکن است با توانایی احساس عواطف یا تعامل اجتماعی مشکل داشته باشد و معمولاً با مشکلات روانی و اجتماعی همراه است.

نکروفیلیا به معنای تمایل جنسی به جسد‌ها یا مردگان است. افرادی که این اختلال را تجربه می‌کنند، احساس جذب و تمایل جنسی به جسد‌ها یا مردگان دارند. این اختلال به عنوان یک نوع پارافیلی (تمایل جنسی غیرعادی و عمدی به اشیاء یا تجارب جنسی خاص) در کتاب تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی (DSM-5) توصیف شده است.

نکروفیلیا به دلایل مختلفی از جمله عوامل روانی، تجربیات کودکی، شرایط زیستی و فرهنگی ممکن است شکل گیرد. این اختلال ممکن است با توانایی احساس عواطف یا تعامل اجتماعی مشکل داشته باشد و معمولاً با مشکلات روانی و اجتماعی همراه است.

مهم است تا توجه داشته باشید که نکروفیلیا یک اختلال روانی نادر و غیرعادی است و بسیاری از افراد با آن روبرو نمی‌شوند. همچنین، بررسی و درمان این اختلال نیازمند مشاوره و کمک از متخصصان روان‌شناسی یا روان ‌پزشکان است.

همچنین می توانید با مطالعه سایر مطالب عمومی سایت وورلدایونتس به انواع سوالات و مشکلات خود بهترین پاسخ ها را یافته و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

انواع مختلف نکروفیلیا رایج

 • نکرونانیا (Necronania) تمایل به انجام فعالیت‌های جنسی با مردها، مانند رابطه جنسی.
 • نکروفاگی (Necrophagia) تمایل به مصرف بخش‌هایی از جسد‌ها، به طور معمول از طریق مصرف مخصوص‌کردن قسمت‌های بدن.
 • نکروفیلما (Necrophilma) تمایل به برخورد جنسی با جسد‌ها یا بخش‌هایی از آنها بدون انجام فعالیت جنسی.

مهم است توجه داشته باشید که نکروفیلیا یک اختلال روانی نادر و غیرعادی است و بسیاری از افراد با آن روبرو نمی‌شوند. همچنین، بررسی و درمان این اختلال نیازمند مشاوره و کمک از متخصصان روان‌ شناسی یا روان ‌پزشکان است.

 علت مرده خواهی چیست؟

مرده‌خواهی یا نکروفیلیا، تمایل جنسی به جسد‌ها یا مردگان را شامل می‌شود و یک اختلال روانی است. دقیقاً چرا یک فرد به این اختلال دچار می‌شود، دقیقاً مشخص نیست و ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی شکل گیرد. در بسیاری از موارد، این اختلال به عواملی مانند عوامل روانی، تجربیات کودکی، شرایط زیستی، و فرهنگی برمی‌گردد :

 • عوامل روانی : مشکلات روانی مانند اختلالات شخصیتی، افسردگی، اضطراب و اختلال‌های جنسی دیگر ممکن است نقشی در تشکیل نکروفیلیا داشته باشند.
 • تجربیات کودکی : تجربیات ناامن و ناپایدار در دوران کودکی می‌تواند اختلال‌های جنسی و پارافیلی‌های غیرعادی را تسهیل کند.
 • شرایط زیستی : عوامل محیطی و شرایط زیستی ممکن است تأثیری در شکل‌گیری این اختلال داشته باشند.
 • فرهنگ و جامعه : تأثیرات فرهنگی و اجتماعی نیز می‌توانند در ایجاد این اختلال نقش داشته باشند.

مهم است تا توجه داشته باشید که هیچ توضیح تکی نمی‌تواند به طور کامل علت این اختلال را توضیح دهد و هر فردی می‌تواند به دلایل مختلفی دچار این اختلال شود. از آنجا که این اختلال نادر و غیرعادی است، معمولاً نیاز به مشاوره و درمان توسط متخصصان روان ‌شناسی یا روان ‌پزشکان دارد.

درمان مرده خواهی چیست؟

درمان مرده‌ خواهی یا نکروفیلیا ممکن است پیچیده و چالش ‌برانگیز باشد، زیرا این اختلال جنسی نادر و غیرعادی است و معمولاً به ترکیب مشکلات روانی، اجتماعی و رفتاری برمی‌گردد. درمان این اختلال نیازمند مشاوره و کمک از متخصصان روان ‌شناسی و روان ‌پزشکان است و می‌تواند شامل موارد زیر باشد :

 • مشاوره روان‌ شناختی : افراد مبتلا به نکروفیلیا ممکن است از مشاوره روان‌ شناختی بهره‌برده تا درک بهتری از علل و عوامل موثر در ایجاد این اختلال داشته باشند. مشاوره می‌تواند به شناسایی مسائل احساسی، تجربیات کودکی، و مشکلات روانی کمک کند.
 • داروها : در بعضی موارد، داروهای روان‌پزشکی می‌توانند معتاد به نکروفیلیا را کمک کنند. این داروها معمولاً درمان‌هایی برای کاهش اضطراب، افسردگی یا مشکلات دیگر روانی مرتبط با این اختلال هستند.
 • مدیریت انگیزه و رفتار : افراد ممکن است به یادگیری راه‌های مدیریت انگیزه و کنترل رفتار خود در مواجهه با تمایلات نکروفیلیک نیاز داشته باشند. این می‌تواند به کاهش فعالیت‌های مخرب و مضر مرتبط با این تمایلات کمک کند.
 • ترکیب درمان‌ها : ممکن است درمان‌های مختلف به صورت ترکیبی اعمال شوند تا بهبودی را تسریع کنند. این ممکن است شامل مشاوره، داروها و تمرینات روانی باشد.

مهم است که افراد مبتلا به نکروفیلیا به کمک متخصصان متخصص و معتبر درمانی مشورت کنند. افراد نباید تا تشخیص و درمان خود را به تأخیر بیندازند، زیرا مشکلات روانی و اجتماعی ممکن است به مرور زمان بدتر شود.

 انواع نکروفیلیا

نکروفیلیا یک اختلال جنسی نادر و غیرعادی است و در آن افراد تمایل جنسی به مردگان یا جسد‌ها دارند. این اختلال می‌تواند به انواع مختلفی تقسیم شود، اما باید توجه داشت که تقسیم ‌بندی دقیق و کاملی در این زمینه وجود ندارد و تعدادی از انواع نکروفیلیا علاوه بر دیگر انواع پارافیلی‌های جنسی به عنوان زیرمجموعه‌های آن در نظر گرفته می‌شوند. اینجا برخی از انواع معروف نکروفیلیا آورده شده است:

 • نکروفیلیا نقاشی (Necrophilic Fantasies) افرادی با این نوع نکروفیلیا تمایل دارند که نقاشی‌ها یا تصاویر مردگان را ببینند یا خود تصاویر مردگان را ایجاد کنند.
 • نکروفیلیا اشتیاقی (Necrophilic Predisposition) افراد این نوع نکروفیلیا از طریق تجربیات کودکی یا شرایط محیطی به این تمایل رسیده‌اند و بدون دسترسی فعلی به مردگان، احساس تمایل به انجام رفتارهای مرتبط با نکروفیلیا می‌کنند.
 • نکروفیلیا اختیاری (Necrophilic Compulsion) در این نوع، افراد احساس می‌کنند که نمی‌توانند از انجام رفتارهای مرتبط با نکروفیلیا امتناع کنند و این رفتارها به طور ناخودآگاه اتفاق می‌افتد.
 • نکروفیلیا ساده (Necrophilic Simple) این نوع شامل تمایل به داشتن روابط جنسی با مردگان می‌شود.
 • نکروفیلیا کانیبالیسم (Necrophilic Cannibalism) افراد با این نوع نکروفیلیا تمایل دارند به داشتن روابط جنسی با مردگان و همچنین مصرف بخش‌هایی از جسد‌ها.

لازم به ذکر است که انواع نکروفیلیا ممکن است متنوع باشند و نهایتاً هر فردی که با این اختلال مبتلا شده باشد، تجربیات و تمایلات منحصر به خود دارد. همچنین، درمان این اختلال معمولاً نیازمند مشاوره و درمان توسط متخصصان روان ‌شناسی و روان ‌پزشکان است.

 سخن پایانی

توجه به اختلالات روانی و جنسی و اطلاع از راه‌های درمان آنها، می‌تواند به شناخت بهتری از خود و دیگران منجر شود. از این رو اگر فردی در اطرافیان شما زا این اختلال رنج میبرند ، لازم است هر چه سریع تر به یک پزشک معالج جهت درمان فرد مورد نظر اقدام کنید.

Related Posts

کتاب سنگ کاغذ قیچی
"خلاصه کتاب سنگ کاغذ قیچی " کتاب «سنگ، کاغذ، قیچی» رمانی...
Read more
نظریه صادق هدایت در مورد عشق چیست...
دکتر صادق هدایت، نویسنده و روشنفکر ایرانی بود که عمدتاً...
Read more
کتاب چرا تا به حال کسی این...
چرا تا به حال کسی این ها را به من...
Read more
کتاب ملت عشق
خلاصه کتاب ملت عشق کتاب ملت عشق در دو دورهٔ زمانی...
Read more

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا