عمومی

طرز تهیه کمپوت گیلاس

کمپوت گیلاس یکی از خوشمزه ترین کمپوت ها به شمار می رود که کوچک و بزرگ عاشق آن هستند. کمپوت گیلاس را نه تنها به عنوان کمپوت بلکه به عنوان یکی از دسر های مجلسی زیبا و خوشمزه می توانیم سرو کنیم . در ادامه با آشپزی با وورلدایونتس همراه باشید ، تا به شما یکی از بهترین روش های درست کردن کمپوت گیلاس را آموزش دهیم .

 

برای تهیه کمپوت گیلاس به مواد زیر نیاز داریم :

گیلاس قرمز                                                                     یک کیلوگرم


شکر                                                                              یک لیوان


آب                                                                              4.5 لیوان


برای درست کردن کمپوت کیلاس در ابتدا گیلاس ها را کامل شست و شو دهید . سپس در صورت تمایل می توانید هسته های آن ها را جدا کنید .

پس از اینکه شست و شو تمام شد ، سبد را کنار بگذارید تا آب گیلاس ها مقداری گرفته شود . پس از آن گیلاس ها را داخل یک قابلمه بریزید و روی آن شکر و آب گفته شده را اضافه کنید .

آب را به همراه شکر داخل ظرفی می ریزیم و روی اجاق می گذاریم . تا شربت غلیظ به دست آید . مراقب باشید شکر زیاد یا اب زیاد نریزید چرا که در این صورت شربت یا خیلی غلیظ می شود یا خیلی شل . این دستور برای تهیه مقدارنرمال شربت به کار می رود. پس از اینه شکر کامل در آب حل شد زیر اجاق را خاموش می کنیم تا شربت خنک شود .

یک بطری شیشه ای بردارید ، سپس گیلاس ها را دانه دانه اخل شیشه میریزیم . دقت کنید تا جای خالی در شیشه باقی نماند و کیپ کیپ باشد. اندکی فضای خالی موجب خراب شدن گیلاس ها خواهد شد پس دقت کنید.

حال شربت خنک شده را روی گیلاس ها بریزید و درب شیشه را محکم محکم ببندید تا هوایی داخل نشود . فراهوش نکنید از شیشه محکم استفاده کنید.

حال شیشه های کمپوت را داخل قابلمه بزارید و قابلمه را پر از آب کنید تا جایی که آب کل شیشه ها را در برگیرد ، حرارت را زیاد کنید تا آب جوش بیاید پس از 15 دقیقه پس از جوشیدن اب زیر اجاق را خاموش کنید و صبر کنید تا سرد شود .

پس از خنک شدن شدن شیشه های کمپوت را بخوابانید و یک رب صبر کنید سپس شیشه ها را داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود.

نکته : درب شیشه های کمپوت بایستی فلزی باشد تا کمپوت ها سالم بمانند .

نکته :  بیش از 15 دقیقه شیشه های کمپوت را نجوشانید چرا که موجب تغییر رنگ و له شدن گیلاس ها می شود.

نوش جان  🫠😋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا