عمومی

چرا صیغه در بین اهل سنت حرام است

صیغه یا متعه، در اسلام به ازدواج موقت یا مؤقت اشاره دارد که با تعیین مدت زمان مشخص برای ازدواج انجام می‌شود. در اهل سنت (شیعه سنی)، معمولاً ازدواج دائم و دائمی ترجیح داده می‌شود و صیغه به عنوان یک فرهنگ مذهبی در اسلام سنتی تایید نمی‌شود. اصلی‌ترین دلیل این است که اسلام ازدواج دائم را ترویج کرده و تشویق کرده است و تعهد به ازدواج دائمی و پایدار را ترجیح می‌دهد. با وورلدایونتس همراه باشید.

تفسیر اصلی اهل سنت برای حرمت صیغه به این دلیل است که این نوع ازدواج در معمولاً منجر به استفاده نامناسب از ازدواج می‌شود و ممکن است به نسل‌های آینده ضربه وارد کند. همچنین، تعیین مدت زمان ازدواج در صیغه می‌تواند به انحراف اخلاقی و اجتماعی منجر شود و باعث شود که ازدواج به عنوان یک ارتباط متقابل و متعهد نگرانی بیشتری را از دست دهد.

مهم است توجه داشت که این دیدگاه‌ها بر اساس تفسیرها و اصول مخصوصی در اهل سنت ممکن است متغیر باشند و بعضی از افراد ممکن است به صورت شخصی نیز صیغه را تایید یا انجام دهند. همچنین در دیگر مذاهب اسلامی مانند شیعه، متعه به عنوان یک ازدواج معتبر تلقی می‌شود.

مطالبی که ارائه داده‌اید، به دیدگاه شیعه در مورد ازدواج موقت (متعه) اشاره دارد و از دیدگاه اهل سنت ممکن است متفاوت باشد. اهل سنت عموماً ازدواج موقت را مشروع نمی‌دانند و به عنوان یک عمل نامناسب و تخریبی برای ازدواج دائمی ترجیح می‌دهند. اهل سنت معتقدند که قرآن نازل شده در آیه مورد اشاره (سوره نساء آیه 24) به ازدواج دائمی و تعهد به جای ازدواج موقت اشاره دارد.

مهم است توجه داشت که در اسلام، دیدگاه‌ها و تفسیرها در برخی مسائل مذهبی ممکن است متنوع باشند و به تفسیر معتبر مراجع دینی هر گروه اعتقاد داشته باشند. در مورد ازدواج موقت، این تفسیرها می‌توانند با توجه به مکتب فقهی و مذهبی هر گروه مسلمان متفاوت باشند.

Related Posts

زندگی به سبک بازماندگان نخستین
بازماندگان نخستین یا اولین انسان‌ها که برای بقا در طبیعت...
Read more
چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف...
داشتن پوستی صاف و شفاف برای بسیاری از افراد مهم...
Read more
دانلود کتاب سفر به انتهای شب
کتاب "سفر به انتهای شب" نوشتهٔ فردینان سلین می‌باشد. این...
Read more
عجایب قبر امام حسین
عجایب قبر امام حسین (ع) عبارت ‌اند از واقعیت‌ها و...
Read more

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا