رمان و داستان

دانلود رایگان کتاب وقتی نیچه گریست

کتاب “وقتی نیچه گریست”، نوشته‌ی آروین دیوید یالوم، یکی از مشهورترین روانپزشکان و نویسندگان آمریکایی، است. او به عنوان پایه‌گذار علم روان درمانی اگزیستانسیالیست (یا روان درمانی هستی گرا) شناخته می‌شود. آثار او به زبان‌های متعدد ترجمه شده و منبع بسیاری از تحقیقات و پژوهش‌های روانشناسی می‌باشند. برای خواندن کتاب های بیشتر با وورلدایونتس همره باشید.

آنچه مهم در مورد آثار یالوم است، این است که او توانسته است مفاهیم پیچیده روانشناسی را به زبانی ساده و قابل فهم برای عموم مردم ارائه دهد. اگرچه اصول مطرح شده در آثار او علمی و تخصصی هستند، اما او از یک زبان ساده و گیرا برای انتقال این مفاهیم به خوانندگان استفاده کرده است.

در کتاب “وقتی نیچه گریست”، یالوم به تاریخی خیالی فریدریش نیچه، فیلسوف معروف، و دکتر یوزف برویر می‌پردازد. برویر که در علم طب شهرت دارد، کمتر شهرتی مانند نیچه در فلسفه دارد، اما از اساتید زیگموند فروید (پدر دانش روانکاوی) نیز محسوب می‌شود. این کتاب تعریفی جذاب از اینکه چرا نیچه به عنوان قهرمان داستان انتخاب شده و محور توصیف روان‌درمانی اگزیستانسیالیستی شده است، ارائه می‌دهد. داستان دکتر یالوم در این کتاب به توصیف درمان‌های مختلف وسواس فکری می‌پردازد که هر دو شخصیت داستان به نوعی با آن مواجه می‌شوند. از روش‌های رفتاردرمانی و خواب‌واره تا شناخت درمانی، اما در نهایت، روش روان‌درمانی اگزیستانسیالی به عنوان مهمترین موضوع کتاب برجسته می‌شود.

در این داستان، فروید نیز وارد داستان می‌شود و به تعبیری، الفبای دانشی که بعدها به عنوان یک شاخه جداگانه از علم معرفی شد، از استاد فراگیرد. کتاب “وقتی نیچه گریست” با احاطه کامل به تاریخ، خواننده را با خود به سده نوزدهم و زمان زایش علم روانکاوی می‌برد. این کتاب به یادآوری اهمیت و تاریخچه روانشناسی به خصوص در حوزه روان‌درمانی می‌پردازد. امروزه، با پیشرفت علم و اطلاعات در حرفه‌های پزشکی و روانشناسی، ما بسیاری از مشکلات اصلی پیشکسوتان را فراموش کرده‌ایم و این کتاب به خوانندگان یادآوری می‌کند که چگونه پیشکسوتان این حوزه از کجا آغاز کردند و چگونه تاریخچه‌ای را تشکیل دادند که به توسعه دانش روانشناسی کمک کرده است.

برای دانلود کتاب وقتی نیچه گریست روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک دانلود کتاب وقتی نیچه گریست

Related Posts

ماسک صورت خانگی برای سفیدی پوست
در زمان حاضر، بسیاری از افراد، به خصوص خانم‌ها که...
Read more
لیست غذا های شمالی
شمال ایران با آشپزی خوشمزه و متنوع خودش شهرت دارد....
Read more
دانلود رایگان کتاب قلعه حیوانات
کتاب "قلعه حیوانات" یا "Animal Farm" اثر جورج اورول به...
Read more
اگر جای یکی از حیوانات و یا...
سخنی از زبان حیوانات : سلام دوستان، من اینجا یکی از...
Read more

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا