رمان و داستان

بر باد رفته

بر باد رفته

“بر باد رفته”، شاهکار بی‌ تکرار مارگارت میچل، نخستین بار در سال ۱۹۳۶ به چاپ رسید و یک سال بعد جایزهٔ پولیتزر را به نویسندهٔ خود به ارمغان آورد. این رمان، عاشقانه-تاریخی، داستانی تلخ از سرگذشت دختر جوان و جذابی به نام اسکارلت در دوران جنگ داخلی آمریکا را به تصویر می‌کشد. با وورلدایونتس همراه باشید.

دربارهٔ کتاب بر باد رفته

بر باد رفته  (Gone with the Wind) رمانی است که در دوران نیمهٔ دوم قرن نوزدهم در آمریکا جریان دارد. در این زمان، کشور درگیر جنگ داخلی است و هر روز آتش ناامنی‌ها به تهدیدآمیزی بیشتری می‌شتابد. در این میان، داستان ما با سرگذشت دختر جوانی به نام اسکارلت اوهارا آغاز می‌شود، که در فضای پر از جنگ و ارتباطات پیچیده، عشق و عاشقی خود را تجربه می‌کند. اسکارلت، دختری زیبا و فریبنده از جنوب آمریکاست. او به همان اندازه که غرور و اعتماد به نفس دارد، احساساتی نیز است. این تضادها باعث می‌شود تا اسکارلت به عنوان یک شخصیت پیچیده و جذاب طراحی شود.

شخصیت اصلی داستان با این جاذبه‌ها و ویژگی‌ها، توجه مردان بسیاری را به خود جلب می‌کند. اما موقعیت اسکارلت همچنین پیچیده است. او در معرض تعارض‌های عاطفی و انتخاب‌های دشواری قرار دارد. به ویژه، او به شدت به مردی به نام اشلی ویلکس مشغول است، مردی که به نوبه‌ی خود به دختر دیگری به نام ملانی اظهار عشق کرده است. اما این سوال پیش می‌آید که آیا اشلی به راستی عاشق ملانی است یا اینکه اسکارلت در قلب او جای دارد؟

بنابراین، “بر باد رفته” با داستانی پر از تنش‌ها، تعارض‌ها و انتخاب‌های دشوار عاشقانه، خواننده را به دنیای پیچیده‌ای از احساسات و تصمیمات مواجه می‌کند. این رمان به تمامی ابعاد عشق، غرور، و تغییرات جامعه در دوران جنگ داخلی آمریکا پرداخته و تاکید می‌کند که گاهی عشق و تلاش‌های انسانی در مقابل سختی‌ها و تغییرات زمان دستخوش تغییرات بزرگی می‌شوند.

برای دانلود فابل PDF رایگان رو لینک های زیر کلیک کنید

لینک دانلود PDF کتاب بر باد رفته جلد یک 

لینک دانلود PDF کتاب بر باد رفته جلد دوم

فیلم سینمایی بر باد رفته محصول سال 1939

 

Related Posts

بزرگترین حیوانات جهان
با گسترش طبیعت و حیات در سراسر جهان، حیواناتی با...
Read more
دانلود کتاب سفر به انتهای شب
کتاب "سفر به انتهای شب" نوشتهٔ فردینان سلین می‌باشد. این...
Read more
کتاب مغازه جادویی
خلاصه کتاب مغازه جادویی مغازه‌ی جادویی داستان جادوی ذهن است که زندگی ما...
Read more
اهرام مصر چگونه ساخته شده
اهرام های مصر به عنوان بخشی از میراث باستانی این...
Read more

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا