رمان و داستان

دانلود رایگان کتاب قلعه حیوانات

کتاب “قلعه حیوانات” یا “Animal Farm” اثر جورج اورول به عنوان یکی از اثار ماندگار و شاخص این نویسنده معروف شناخته می‌شود. این رمان همراه با رمان دیگر اورول به نام “1984” نمایانگر انتقادهای شدید او به نظام‌های دیکتاتوری و انحرافات سیاسی در قرن بیستم است. در ادامه با وورلدایونتس همراه باشید.

“قلعه حیوانات” به طور غیر مستقیم به شرایط حاکم بر شوروی سابق در طول جنگ جهانی دوم اشاره دارد. اورول، که به عنوان یک سوسیال-دموکرات در جریان جنگ داخلی اسپانیا با سیاست‌های حکومت سوسیالیستی شوروی آشنا بود و از پاکسازی‌های خشونت‌آمیز دوران “ژوزف استالین” – که با نام “پاکسازی بزرگ” شناخته می‌شود – خشمگین بود، با نوشتن “قلعه حیوانات” به شدت انتقاد می‌کند. او اعتقاد داشت که نظام شوروی به یک دیکتاتوری تبدیل شده است. در این رمان، انقلاب حیوانات مزرعه به عنوان نمادی از انقلاب کارگری و سرنوشت آن در مقابل نظام سرمایه‌داری به تصویر کشیده شده است.

جورج اورول در آثار خود از عناصر داستانی علمی-تخیلی بهره می‌برد اما در واقع تالیفات او بیشتر از هر چیز تبلیغی است: تبلیغات علیه کمونیسم و شیوه‌ حکومت استالین، و همچنین تبلیغات علیه هر نوع رژیم دیکتاتوری. اورول رمان‌نویسی را به عنوان وسیله‌ای برای انتقاد از بی‌رحمی‌ها و سنگدلی‌های طرفداران فرانکو و استالین می‌دانست. او به عنوان یک عالم اخلاق همیشه اهمیت زیادی به اصول اخلاقی در آثار خود می‌دهد و از این رو به شدت مخالف طغیان و سرکوب انسانی می‌باشد.

برای دانلود پی دی اف کتاب قلعه حیوانات روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک دانلود قلعه حیوانات 

Related Posts

دانلود کتاب کیمیاگر
"کیمیاگر" یک رمان نوشته پائولو کوئلو است که در سال...
Read more
پادکست قدرت شروع ناقص
کتاب قدرت شروع ناقص تا به امروز چندبار ایده‌هایم را به...
Read more
فیلم خوب چی ببینم؟
سینما به عنوان یک هنر و سرگرمی جهانی، انواع ژانرهای...
Read more
کتاب عشق ویرانگر
عشق ویرانگر نویسندگان : دکتر براد جانسون، دکتر کلی موری داستان اینگونه...
Read more

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا